Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Comfort højdejusterbart badekar
Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Comfort højdejusterbart badekar
Det højdejusterbare AVERO Comfort badekar integreres problemfrit i eksisterende wellness- og badekoncepter på plejehjem. Dets karakteristiske radius, der afspejles i både den indvendige og udvendige beklædning, skaber rene og flydende linjer.
Dette unikke badekarsdesign minder om moderne og nutidige private badeværelser og skaber en hjemlig atmosfære, der positivt påvirker beboernes velbefindende. Plejebadekarret kan nemt drejes, hvilket giver den badende uhindret udsigt over rummet uden at gå på kompromis med AVERO Comforts attraktive udseende.
Vores produktion er underlagt et kvalitetsstyringssystem i henhold til ISO 9001 og Produktet har en CE-mærkning i henhold til EU-direktiv 93/42/EF
Ekstra Udstyr:
Tekniske specifikationer
| Art nr.: | FR910609000 |
| HMI: | 148090 |
| Navn | Avero Comfort |
| Længde | 210 cm |
| Bredde | 80 cm |
| Højde | 68 – 108 cm |
| Patientvægt (maks.) | 250 kg |
| Varmt og koldt vand | montering R ¾” |
| Tilslutning af drænrør | DN 50 |
| El | 230 V / 50 Hz |
Avero Comfort brugermanual – dansk.pdf
Produktvideo:

Vi og udvalgte tredjeparter bruger cookies eller lignende teknologier til tekniske formål og, med dit samtykke, til andre formål som anført i cookiepolitikken.
Du kan frit give, afvise eller trække dit samtykke tilbage til enhver tid ved at få adgang til præferencepanelet. Hvis du afviser at give samtykke, kan visse funktioner blive utilgængelige.
Brug knappen "Accepter alle" for at give dit samtykke. Brug knappen "Afvis alle" for at fortsætte uden at acceptere.