Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Comfort Fix badekar
Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Comfort Fix badekar
Det fritstående plejebadekar AVERO Comfort Fix imponerer med sit hyggelige udseende og indgyder tryghed hos den badende. Det ergonomisk designede fritstående plejebadekar er kompatibelt med alle kommercielt tilgængelige patientlifte og kan placeres frit i rummet.
Et stort overkropsareal giver badende maksimal komfort, hvilket yderligere forstærkes af armlænene inde i badekarret. Det fritstående AVERO Comfort Fix plejebadekar fås i modeller med en arbejdshøjde på 650 mm og 750 mm.
Vores produktion er underlagt et kvalitetsstyringssystem i henhold til ISO 9001 og Produktet har en CE-mærkning i henhold til EU-direktiv 93/42/EF
Ekstra Udstyr:
Tekniske specifikationer
| Art nr.: | FR910305000 |
| HMI: | 148093 |
| Navn | Avero Comfort Fix |
| Længde | 210 cm |
| Bredde | 80 cm |
| Højde | 65 / 75 cm |
| Patientvægt (maks.) | 250 kg |
| Varmt og koldt vand | montering R ¾” |
| Tilslutning af drænrør | DN 50 |
| El | 230 V / 50 Hz |

Vi og udvalgte tredjeparter bruger cookies eller lignende teknologier til tekniske formål og, med dit samtykke, til andre formål som anført i cookiepolitikken.
Du kan frit give, afvise eller trække dit samtykke tilbage til enhver tid ved at få adgang til præferencepanelet. Hvis du afviser at give samtykke, kan visse funktioner blive utilgængelige.
Brug knappen "Accepter alle" for at give dit samtykke. Brug knappen "Afvis alle" for at fortsætte uden at acceptere.