Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Invita vippebadekar
Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Invita vippebadekar
Invita vippebadekar tilbyder et unikt koncept til at kombinere badning og sikker brusning. På den ene side forhindrer en uovertruffen, ergonomisk siddestilling beboeren i at glide under brusebadet, og på den anden side har beboeren også mulighed for at tage et komfortabelt, fuldt bad ved at dreje badekarret tilbage.
Badekarret fremmer uafhængighed og bevarer beboerens værdighed ved at give beboeren mulighed for at komme ind og ud selvstændigt. Sidehåndtag letter sikker indstigning, og den vandrette fodstøtte giver ekstra støtte. Selvfølgelig kan patientlifte også bruges til at flytte beboerne ind i badekarret.
Vores produktion er underlagt et kvalitetsstyringssystem i henhold til ISO 9001 og Produktet har en CE-mærkning i henhold til EU-direktiv 93/42/EF
Ekstra udstyr:
Tekniske specifikationer
| Art nr. | FR910150800 |
| HMI | 148089 |
| Navn: | Invita vippebadekar |
| Længde | 156,5 cm |
| Bredde | 83 cm |
| Badepositionens højde | 92 cm |
| Brusehøjde | 128 cm |
| Kar kapacitet | 325 liter |
| Max. brugervægt | 210 kg |
| Fyldningsmængde | 80-120 liter |
| Varmt og koldt vand | Montering R ¾” |
| Tilslutning af drænrør | DN 50 |
| El | 230 V / 50 Hz |
Avero Invita brugermanual – dansk.pdf

Vi og udvalgte tredjeparter bruger cookies eller lignende teknologier til tekniske formål og, med dit samtykke, til andre formål som anført i cookiepolitikken.
Du kan frit give, afvise eller trække dit samtykke tilbage til enhver tid ved at få adgang til præferencepanelet. Hvis du afviser at give samtykke, kan visse funktioner blive utilgængelige.
Brug knappen "Accepter alle" for at give dit samtykke. Brug knappen "Afvis alle" for at fortsætte uden at acceptere.