Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Motion Elektrisk Indstignings Badekar
Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Motion Elektrisk Indstignings Badekar
Det elegante Elektrisk Motion E indstignings badekar kan både bruges som siddende og liggende plejebad, tilbyder elektrisk højde- og hældningsjustering via en kablet fjernbetjening til både plejer og beboer. Den valgfrie automatiske badekarpåfyldning, farvelyssystem og luftboblebad styres også via den kablede fjernbetjening.
Den store og komfortable liggeflade, rigelig plads i skulder- og baldeområdet, selv for høje beboere, og den ergonomiske indvendige form giver maksimal komfort og en beskyttende karakter under badning.
Motion E indstignings badekar Motion er for lettere pleje af handicappede såvel som patienter, der har brug for hjælp.
Dette indstignings badekar kommer med opadgående svingdør, hvilket både er pladsbesvarende og praktisk.
Vores produktion er underlagt et kvalitetsstyringssystem i henhold til ISO 9001 og Produktet har en CE-mærkning i henhold til EU-direktiv 93/42/EF
Ekstra udstyr:
Tekniske specifikationer
| Art nr. | FR910150540 |
| HMI | 148088 |
| Navn: | Avero Motion E |
| Længde | 190,8 cm |
| Bredde | 93,5 cm |
| Højde | 200 cm |
| Kar kapacitet | 350 liter |
| Max. brugervægt | 220 kg |
| Varmt og koldt vand | Montering R ¾” |
| Tilslutning af drænrør | DN 50 |
| El | 230 V / 50 Hz |

Vi og udvalgte tredjeparter bruger cookies eller lignende teknologier til tekniske formål og, med dit samtykke, til andre formål som anført i cookiepolitikken.
Du kan frit give, afvise eller trække dit samtykke tilbage til enhver tid ved at få adgang til præferencepanelet. Hvis du afviser at give samtykke, kan visse funktioner blive utilgængelige.
Brug knappen "Accepter alle" for at give dit samtykke. Brug knappen "Afvis alle" for at fortsætte uden at acceptere.