Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Viva højdejusterbart badekar
Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / Viva højdejusterbart badekar
AVERO VIVA badekarrets karakteristiske træk ligger i dets tidløse design, som afspejles i dets rene, enkle ydre og smukt designede interiør. Det ergonomiske interiør giver rigelig skulderplads til brugeren og muliggør brug af passende badekars- og slyngelifte.
AVERO VIVA højdejusterbart badekar er tilgængeligt for kørestolsbrugere, hvilket gør det nemt at bruge badekarsløftere, selv i trange rum. Karret betjenes som standard via en kabelforbundet fjernbetjening eller eventuelt via et membrantastatur med symboler integreret i karrets kant.
Vores produktion er underlagt et kvalitetsstyringssystem i henhold til ISO 9001 og Produktet har en CE-mærkning i henhold til EU-direktiv 93/42/EF
Ekstra Udstyr:
Tekniske specifikationer
| Art nr.: | FR910208500 |
| HMI: | 148096 |
| Navn | Avero Viva |
| Længde | 202,5 cm |
| Bredde | 78,6 cm |
| Højde | 68,3 – 108,3 cm |
| Patientvægt (maks.) | 250 kg |
| Varmt og koldt vand | montering R ¾” |
| Tilslutning af drænrør | DN 50 |
| El | 230 V / 50 Hz |
Avero Viva brugermanual – dansk.pdf
Produktvideo:

Vi og udvalgte tredjeparter bruger cookies eller lignende teknologier til tekniske formål og, med dit samtykke, til andre formål som anført i cookiepolitikken.
Du kan frit give, afvise eller trække dit samtykke tilbage til enhver tid ved at få adgang til præferencepanelet. Hvis du afviser at give samtykke, kan visse funktioner blive utilgængelige.
Brug knappen "Accepter alle" for at give dit samtykke. Brug knappen "Afvis alle" for at fortsætte uden at acceptere.