Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / EVE! Bruse/badelift
Forside / Produkter / Badekar / Bruselejer / EVE! Bruse/badelift
Den unikke, moderne EVE! bruse- og badelift er præcis det rette hjælpemiddel til at sikre, at du, afhængigt af beboerens mobilitet, altid kan bruse eller bade den person, der har brug for hjælp, sikkert og komfortabelt.
EVE! er en yderst manøvredygtig og brugervenlig lift, der kan bruges fleksibelt i ethvert eksisterende plejebadekar. Takket være dens batteridrevne elektriske drev er højdejusteringen trinløs og meget støjsvag, hvilket eliminerer enhver følelse af angst for brugeren.
Den medfølgende kabelforbundne fjernbetjening muliggør nem og sikker betjening af patientliften af én plejeperson. Et integreret servicemodul rapporterer funktionsfejl og indikerer, når vedligeholdelse er nødvendig.
Ekstra udstyr:
Tekniske specifikationer
| Art nr. | FR920107000 |
| HMI | 148102 |
| Navn | EVE! Bruse/badelift |
| Længde | 95 cm |
| Bredde | 68 cm |
| Højde | 124 cm |
| Løftehøjde | 49,5- 106,5 cm |
| Laveste indgangshøjde | 49,5 cm |
| Max. brugervægt | 185 kg |
| Chassishøjde | 14 cm |
| Frihøjde under chassis | 3 cm |
Avero EVE! Brugermanual – dansk

Vi og udvalgte tredjeparter bruger cookies eller lignende teknologier til tekniske formål og, med dit samtykke, til andre formål som anført i cookiepolitikken.
Du kan frit give, afvise eller trække dit samtykke tilbage til enhver tid ved at få adgang til præferencepanelet. Hvis du afviser at give samtykke, kan visse funktioner blive utilgængelige.
Brug knappen "Accepter alle" for at give dit samtykke. Brug knappen "Afvis alle" for at fortsætte uden at acceptere.